Také druhá část Velkého autorského čtení spisovatelů jižních Čech se odehrála v píseckém Domě u Heyduků, a to odpoledne druhé únorové neděle.
Setkání autorů a veřejnosti jako obvykle pořádal Jihočeský klub Obce spisovatelů v součinnosti s Prácheňským muzeem v Písku a bylo rovněž věnováno památce píseckého básníka Richarda Uhra, který před osmi roky tuto akci vlastně založil. Již od samého počátku pořad provází fundované slovo Jiřího Práška, který zůstává jihočeským spisovatelům a jejich prezentaci věrný i v současnosti. Ačkoliv to vypadalo, že mrazivé větrné počasí obvyklé návštěvníky odradí, opak byl pravdou. Bývalá jídelna Heydukova domu byla zaplněna do posledního místečka a dokonce někteří z naslouchajících museli vzít zavděk i místy v další místnosti.
Start pořadu po přátelském úvodu Jiřího Práška byl svěřen Stáně Bumbové, kterou sice jako v předchozích několika letech doprovázela dcera, rovněž nadaná mladá básnířka, tentokrát však vinou zdravotních problémů bez hlasové účasti. Stániny minipovídky a básničky s hezkým přednesem byly v psané formě sice určené dětským čtenářům, ale jak se ukázalo, líbily se i přítomným dospělým. Jarmila Mandžuková ze Včelné zaujala pasáží ze své knihy s evokujícím a lehce filozoficky polemickým názvem Peníze a zdraví, stejně jako památné citáty slavných ze stejné publikace. Moje osobní vystoupení s napínavou cestovatelskou kapitolou z Jižní Ameriky však bohužel bylo poněkud narušeno nepříjemnou rychlou atakou nečekaně se vracejících chřipkových příznaků, což mne nemile zaskočilo. Jsou ale věci, které prostě nemůžeme ovlivnit. František Niedl tentokrát uvedl na scénu barona Trencka ze své poslední knižní série o této historické postavě. Zájem o navozené téma jej pak přinutil přidat ještě další část osobního vyprávění o vztahu k tomuto rozporuplnému nově prezentovanému hrdinovi včetně jistých, i když nepotvrzených souvislostech. Petr Šulista přinesl společně s příjemným projevem svazek veršů, z nichž mnohé byly věnovány právě Písku, jemuž bude zasvěcena i jeho připravovaná básnická sbírka. Poslední z této šestice byla Jana Dohnalová, která se pokusila přiblížit publiku osobnost Vojtěcha Bělohrobského, básníka, hudebního skladatele, učitele a všestranně činného vzdělance, jehož jméno je spojeno s Černovicemi na Táborsku, kde autorka žije, a jemuž věnovala i jednu ze svých knih.
Skladby v podání kytarového dua ve složení Ivan Zborník, který již tradičně patří k těmto pořadům, a Viola Jablonská tvořily předěly mezi jednotlivými textovými bloky a navíc vytvořily báječnou atmosféru hudebního podvečera po skončení oficiální části. K tomu patřily samozřejmě i rozhovory autorů se zájemci z řad návštěvníků a bohaté občerstvení, které bylo takovou příjemnou tečkou za nedělním setkáním, odkud odcházeli spokojeni posluchači i autoři obdarovaní růžemi a praktickými zápisníky.